Instagram

Słoneczny Gródek 38

  

Atrakcje

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Wypożyczalnia sprzętu wodnego

Wypożyczalnia sprzętu wodnego znajduje się raptem 300 metrów od apartamentu Słoneczny Gródek 38 na terenie przystani wodnej OW BARBARA. Do Państwa dyspozycji są rowery wodne, kajaki, łodzie wiosłowe oraz żaglówki. 

Duże przystanie wodne – Koszarka lub Przystań Bartkowa – leżą w odległość 1,6 km. Tam – oprócz zwykłego sprzętu wodnego – dostępne są również duże żaglówki oraz łodzie motorowe ze sternikiem.

 

Rejsy statkiem po jeziorze

Wszystkim gościom, zwłaszcza rodzinom z dziećmi polecamy rejs po Jeziorze Rożnowskim statkiem „JASKÓŁKA”. Cała atrakcja z małą przerwą przy zaporze rożnowskiej – trwa około 1,5 godziny i zapewnia mnóstwo krajoznawczych wrażeń. Trasa wiedzie przez wąską, dolną część jeziora – gdzie dominują malownicze, strome, zalesione zbocza i zakola doliny rzecznej tworząc urokliwy krajobraz.

Przystań statku wycieczkowego „Jaskółka” znajduje się tylko w odległości 350 metrów od apartamentu Słoneczny Gródek 38.

Rejsy statkiem po jeziorze
Loty widokowe nad Jeziorem Rożnowskim

Loty widokowe nad Jeziorem Rożnowskim

Okolice Jeziora Rożnowskiego – góry, lasy, górskie jezioro są tak urokliwe, że warto skorzystać z każdej możliwości ich podziwiania. Jedną z najlepszych okazji do tego są turystyczne loty widokowe. 

Loty organizowane są przez Port Lotniczy Aeroklubu Podhalańskiego, który mieści się w Łososinie Dolnej tuż przy drodze krajowej nr 75 /kierunek Kraków – Nowy Sącz/w odległości zaledwie 17km od apartamentu na wynajem Słoneczny Gródek 38. Loty widokowe organizowane są w 3-osobowych grupach samolotami JAK-12, 3XTrim, Cessna 152 i AN-2 oraz szybowcami SZD-9 Bocian i SZD 50-3 Puchacz.

Wszystkie szczegóły (ceny, warunki) dotyczące lotów widokowych można znaleźć na stronie www.aph.org.pl

Park linowy Lemur

Znakomitą propozycją aktywnego wypoczynku i rozrywki jest wizyta parku linowym LEMUR – położonym ok. 500 metrów od apartamentu na wynajem Słoneczny Gródek 38.

Park linowy oferuje kilka wariantów ścieżek do przejścia, zróżnicowanych pod względem trudności, dzięki czemu każda osoba, dorosła czy dziecko, będzie mogła świetnie się bawić. Trasy zawierają wiele przeszkód między drzewami, z różnymi rozwiązaniami i możliwościami ich pokonywania. Park linowy Lemur to świetna rozrywka połączona i jednoczesnie test na zachowanie równowagi i koncentracji. www.lemurpark.pl

 

Park linowy Lemur
Wędkarstwo

Wędkarstwo

Jeziorowa Rożnowskiego jest akwenem bardzo cenionym przez wędkarzy. Maksymalna głębokość zbiornika to 30m, długość ponad 16km i kręta, zróżnicowana linia brzegowa dają świetne warunki do bytowanie wielu gatunków ryb. Górki wodne, płycizny, zatoczki umożliwiają wędkowanie na wiele sposobów i w oddaleniu od zgiełku wypoczywających nad wodą osób.

Zwłaszcza latem Jezioro Rożnowskie jest oblegane przez wędkarzy, ponieważ lustro wody obniża się na tyle aby odsłonić cześć dna i ułatwić tym samym dostęp do najwęższych przesmyków pod skalnymi urwiskami. W jeziorze występują takie gatunki jak: leszcz, sandacz, okoń, kleń, płoć, szczupak, ukleja, jelec, jazgarz; rzadziej brzana, karp i świnka.

Jak polecają doświadczeni wędkarze dobre łowiska znajdują się powyżej mostu w Kurowie, gdzie można złowić sandacza, leszcza, klenia i świnkę. 

 

Trasy wspinaczkowe

Rodzinny pobyt w apartamencie Słoneczny Gródek 38 to również możliwość uprawiania do wspinaczki skałkowej. W odległości 14 km, w miejscowości Tropie – jadąc drogą 75 w kierunku Krakowa zjazd w prawo obok zamku Tropsztyn – znajduje się Tropikalna Skała.

Zbudowana z piaskowca, wysoka na 20 metrów ścianka wspinaczkowa oferuje 24 drogi wspinaczkowe o różnym stopniu trudności. Trasy wspinaczkowe posiadają kompletną stałą asekurację, a trudności zawierają się w przedziale od V+ do VI.4

 

Trasy wspinaczkowe
Pump truck

Pump truck

Nowosądecki tor pumptrack’owy jest jednym z największych tego typu torów w Europie. Znajduje się w odległości 18km od apartamentu Słoneczny Gródek 38. 

Pumptruck przeznaczony dla najmłodszych użytkowników wynosi 150m długości, natomiast trasa umożliwiająca rozgrywanie zawodów osiąga długość 135m. Obiekt wyposażony jest w specjalne muldy napędzające dzięki czemu przejazd rowerem nie wymaga pedałowania.

Pumtrack przystosowany jest nie tylko dla rowerzystów ale także dla użytkowników jeżdżących na rolkach, deskorolkach i hulajnogach. 

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe są organizowana w miejscowości Jurków oddalonej o 22km od Gródka nad Dunajcem. 

Spływ kajakami wspaniałą górską rzeką oferuje możliwość poznania jej walorów przyrodniczych i krajobrazowych. To również aktywne spędzanie czasu z rodziną bądź przyjaciółmi oraz możliwość podziwiania zapierających dech w piersiach widoków.

 

Spływy kajakowe
Narciarstwo

Narciarstwo

Apartament Słoneczny Gródek 38 położony nad Jeziorem Rożnowskim, z racji swego położenia jest świetną bazą wypadową dla fanów narciarstwa. Pobliskie stacje narciarskie oferują znakomite warunki do uprawiania białego szaleństwa.

CIENIAWA-SKI – stacja narciarska z 3 wyciągami narciarskimi i trasami o zróżnicowanych poziomach trudności.

LASKOWA-KAMIANNA – ośrodek oferuje 4 trasy zjazdowe w Laskowej, położony 33km od apartamentu. Długość tras od 230m do 2000m, działają 3 wyciągi orczykowe oraz jeden wyciąg krzesełkowy /4-osobowy/.

RYTERSKI-RAJ, Rytro, 38km od apartamentu, stacja narciarska z profesjonalnie przygotowanymi trasami zjazdowymi o różnych poziomach trudności, 5 tras zjazdowych, długość tras od 50m do 1200m, 4 wyciągi (2 talerzykowe, 1 taśmowy, 1 wyciąg krzesełkowy /4-osobowy/).

JAWORZYNA KRYNICKA – 52km od apartamentu oferuje profesjonalne stacje narciarskie z trasami zjazdowymi i biegowymi o różnych poziomach trudności, kilkanaście tras zjazdowych o maksymalnej długości 2600m, kilka tras biegowych o maksymalnej długości do 3500m, różne rodzaje wyciągów tj. wyciągi taśmowe, talerzykowe, orczykowe, krzesełkowe a także kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką